Siųsti nuorodą draugui

* - būtina užpildyti
Siuntėjo el.paštas *:
Draugo el.paštas *:
Duomenys sėkmingai išsiųsti
+370 523 22 498   +370 616 30 916

Keramzitiniai blokeliai

Keramzitiniai blokeliai gaminami iš keramzito (kepto molio granulių), cemento ir vandens. Vibracinio presavimo būdu pagaminami blokai.

Tad nuo ARKO blokų skiriasi tiek žaliavomis iš kurių gaminami, tiek ir gamybos būdu.
Skiriasi pačia gaminio struktūra: ARKO blokai vienalyčiai, keramzitiniai sudaryti iš atskirų granulių.
ARKO blokelių paviršius - lygus, keramzitinių - grublėtas.
ARKO blokeliai tikslių matmenų (+1 mm), keramzitinių blokelių vieni gamintojai nurodo 3 mm, kiti išvis nenurodo.

Panašios techninės savybės:
šaldymo-šildymo ciklai: abieji blokai po 50 ciklų atlaiko;
vandens įmirkis: abiejų blokelių apie 18 proc.

Kitos techninės savybės skiriasi:
Tankis: ARKO - nuo 1300 iki 1600 kg/m3, keramzitiniai blokeliai - nuo 650 iki 800 kg/m3.
Stipris gniuždant: nuo 10 MPa iki 17,5 MPa, keramzitiniai blokeliai - 3 ir 5 MPa. Dėl mažo stiprio gniuždant (jis mažesnis ne tik už ARKO blokelių, bet ir už keraminių blokelių stiprumą keliais kartais) gamintojai ir konstruktoriai privalomai rekomenduoja juos armuoti kas 2-3 eiles iš laikančiosioms sienoms rinktis 25 cm arba 30 cm storio blokelius. Taip pat būtina stiprinti sienas, remiant perdangas, stogą ir t.t.

Keramzitiniai blokeliai labiausia akcentuoja lengvumą, tvirtumą ir šiluminę varžą. Jie iš tikrųjų yra gana lengvi, lengvai pjaustomi.
Lyginant su akyto betono 600 kg/m3 blokeliais, tai stipris gniuždant yra apylygis, o šiltesni yra akyto betono blokeliai.
Keraminiai blokeliai yra keliais kartais stipresni už keramzitinius blokus, o šiluminė varža yra apylygė. Šiltinti keraminius blokelius reikia tiek pat arba 1 cm daugiau.

ARKO blokeliai yra daug kartų stipresni už keramzitinius blokelius, o šiluminę varžą turi šiek tiek mažesnę. ARKO blokelius reikia šiltinti 3-4 cm daugiau negu keramzitinius. Išsamesnę informacija kiek reikia šiltinti, rasite čia. Blokų ir apšiltinimo kainas rasite čia.