Siųsti nuorodą draugui

* - būtina užpildyti
Siuntėjo el.paštas *:
Draugo el.paštas *:
Duomenys sėkmingai išsiųsti
+370 523 22 498   +370 616 30 916

Akyto betono blokeliai

Kuo skiriasi ir kuo panašūs mūro blokai ARKO ir akyto betono blokeliai?

Akyto betono ( dar kitaip vadinami dujų silikato) blokeliai gaminami iš smėlio, kalkių, vandens bei cemento, gamybos procese naudojant aliuminio pudrą arba kitus priedus.

Dujų silikato blokeliai dažniausiai painiojami su silikatiniais mūro blokeliais ARKO. Šnekamojoje kalboje "dujų silikato blokelius" trumpina į "silikatinius blokelius", o tai jau visai kitas gaminys.

Žaliavos iš kurių gaminami blokai panašios (ARKO blokeliai gaminami iš smėlio, kalkių ir vandens), bet gamybos procesas yra skirtingas:

  • Dujų silikato blokeliai yra "išpučiami", tai didina blokelių šiluminę varžą;
  • Silikatiniai blokeliai ARKO yra kuo stipriau suspaudžimi, didinant blokelių stiprį gniuždant.

Skiriantis gamybos procesui skiriasi ir techninės savybės:
Tankis: ARKO nuo 1300 iki 1600 kg/m3, dujų silikato blokeliai nuo 400 iki 600 kg/m3;
Drėgmės įgėris: ARKO apie 3 - 5 %, akyto betono apie 10 %.
Vandens įmirkis: ARKO iki 18 %, akyto betono virš 50 %.
Stipris gniuždant: ARKO nuo 10 iki 17,5 MPa, akyto betono nuo 1,4 iki 3,6 MPa. Dėl mažo akyto betono /dujų silikato/ blokelių stiprio rekomenduojama sienas mūryti iš 30 cm storio blokelių, armuojant kas dvi eiles nerūdijančia armatūra. Sienas, remiant stogą, perdangas ir t.t., būtina stiprinti.

Tiek ARKO, tiek akyto betono blokeliai yra lygaus paviršiaus. Akyto betono blokelių tikslumas priklauso nuo gamybos presų. Kokybiškų akyto betono blokelių matmenų tikslumas svyruoja +-1 - 2 mm. Bet rinkoje dažniau prekiaujame pigesniais, bet netikslių matmenų blokais. Matmenys kai kada svyruoja net iki +-15 mm.

Kaip ir minėjome anksčiau, dujų silikato /akyto betono/ blokelių pagrindinė savybė yra šiluma. Ji priklauso nuo gamybos technologijų. Bet dažniausia 600 kg/m3 šilumos laidumo koeficientas būna 0,16. Kaip apskaičiuoti kiek reikia akyto betono blokelius šiltinti Lietuvoje, rasite čia. Mūro blokelius ARKO reikia šiltinti 5 cm daugiau nei akyto betono blokelius. Palygintas kainas rasite čia.

Didžiausias akyto betono /dujų silikato/ blokelių trūkumas didelis vandens įgėris ir neatsparumas šalčiui, t.y. mažas šalčio ciklų skaičius. Kadangi blokeliai įgeria daug vandens, tai vandeniui virstant ledu - pradeda skylinėti, o vėliau trupa. Tad jokiu būdu negalima jų palikti žiemai atvirose vietose.

ARKO blokai yra vieni iš daugiasia šalčio ciklų atlaikančių mūro blokelių, 50 ciklų be stiprio sumažėjimo.